Custom Search

2014 İnternet Yasakları, İnternet Yasası 2014 Özel Hayat Ayarı

2014 İnternet Yasakları, İnternet Yasası 2014 Özel Hayat Ayarı


"Sponsorlu Bağlantılar"


▼ İçerik ▼


İnternet üzerinde değiştirilmesi planlanan bazı özellikler için tepki fazla olunca maddenin sertliği biraz daha yumuşatılmaya gidildi.. Buna göre ;

İnternet düzenlemeleri içinde en tartışmalı bölümü oluşturan talimat üzerine erişimi engelleme düzenlemesine "özel hayat ayarı" yapıldı ve madde yumuşatıldı.

Verilen önerge ile, "özel hayatın gizliliği veya başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması sebeplerine bağlı olarak gecikmesinde sakınca bulunan hallerde doğrudan başkan veya ilişkili olduğu bakanın emri üzerine erişim engellenmesi başkanlık tarafından yazılır" maddesi değiştirildi.

Buna göre engelleme için talimatı artık sadece Telekomünikasyon İletişim Başkanı verebilecek, bakanın erişim engelleme yetkisi kaldırıldı. Ayrıca sadece özel hayatın gizliliği durumunda talimatla engelleme söz konusu olabilecek. Verilen önerge ile engelleme kararına yönelik olarak, sulh ceza mahkemesine itiraz yolu da açılıyor.

Buna ek olarak tüzel kişilerin TİB'e başvurmak kaydıyla itiraz hakları da elinden alındı. Yeni düzenlemeyle artık sadece gerçek kişiler özel hayatı ihlal gerekçesiyle TİB'e başvurabilecek.

"Sponsorlu Bağlantılar"

Ekleyen: alkmaar, Saat: 05:09

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Arama Yap!

Custom Search

Blog Arşivi

Copyright © 2015 Diapason Tasarım: Kaizen Template
Geliştiren: Bf Legacy