Custom Search

Çocuklara Sütü Sevdirme Yolları, Çocuklara Süt İçirme Yöntemleri

Çocuklara Sütü Sevdirme Yolları, Çocuklara Süt İçirme Yöntemleri


"Sponsorlu Bağlantılar"


▼ İçerik ▼


Her ne kadar önemli olsa da bazen bazı çocukların inatları tüm önemli şeylerin önüne geçebiliyor. Hatta çayı deliler gibi içipte süte ağzını sürmeyen cocuklar var. Hayır sütü bi kez içip tadını alsa belki de çok sevecek ama onu bile başaramadık biz henüz .... ve bu yazıyı paylaşmayıa karar verdik....

Çocukların daha sağlıklı, güçlü ve zeki olabilmeleri için her gün en az iki bardak süt içmelerinin çok önemli olduğunu belirten Yörsan Gıda Mühendislerinden Nilüfer Hakarayan, çocukların bünyelerinin sağlıklı gelişimi için  süt ve süt ürünlerini tercih ederek düzenli ve dengeli olarak tüketmelerinin çok önemli olduğunu söylüyor.
İşte çocuklara sütü sevdirmenin birkaç yolu:

Hamileyken süt içen kadınların çocukları süt içmeyi seviyor!
Yörsan Gıda Mühendislerinden Nilüfer Hakarayan bebeğin daha anne karnındayken tat duyusunun gelişmeye başladığını belirtti.   Hamileyken yenilen  yemeklerin tadının  amniyotik sıvıya geçtiğini bu vesile ile  çocuğun  doğup büyüdükçe ona verilecek olan  gıdaların tadının  süt de dahil olmak üzere   ona tanıdık geleceğini belirtti.

Bebeğiniz 6 aylık iken süt verebilirsiniz
Ek gıdalara altıncı aydan sonra geçildiğinde dengeli beslenme ile inek sütü de verilebilir. Bu şekilde çocuğunuz erkenden sütün tadına alışacaktır. Ancak günlük süt ürün miktarının 500 ml. ‘yi geçmemesi demir eksikliği ve kansızlık riski için önemlidir.

Beslenme alışkanlıklarınızla çocuğunuza örnek olun!
Çocuklar sözlerle ve çevresinde gördüğü hareketlerle öğrenir. Kendiniz onun yanında süt içerek çocuğunuza örnek olabilirsiniz. Onlar anne babalarını birer idol olarak görürler ve onlar için sizin yaptıklarınız çok önemlidir. Bu nedenle çocuğunuzun yanında sütü bardağınıza doldurun ve kana kana için.

Süt oyunları geliştirin!
Kardeşler veya akranları arasında süt içme yarışı yaptırabilir. Çocuklar aralarında rekabet olunca daha eğlenceli yapabilirler. Bununla birlikte sütü pipetle  içmek onlar için  kolay ve eğlencelidir.   Yalnızca süt içerken kullanabileceği özel  renkli, şekilli  değişik pipetler olabilir. Yine  pipet gibi renkli ve eğlenceli değişik şekilli  bardaklar kullanılması  da     çocukların süt içmesine yardımcı olacaktır.

"Sponsorlu Bağlantılar"

Ekleyen: alkmaar, Saat: 16:03

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Arama Yap!

Custom Search

Blog Arşivi

Copyright © 2015 Diapason Tasarım: Kaizen Template
Geliştiren: Bf Legacy